Blog

Simona Kijonková odchází po 13 letech z vedení Packeta Group

21. 2. 2024 8:01

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odejde z vedení skupiny Packeta. Zásilkovnu založila v roce 2010 a po dobu 13 let ji z pozice generální ředitelky vedla až do současného úspěšného exitu. V prosinci 2023 uzavřeli společníci skupiny Packeta, JSK Investments (48,6 %), společnost NOTINO a další čtyři společníci smlouvu o prodeji 100% podílu společnosti Packeta s.r.o. konsorciu Emma Capital a CVC Capital Partners; s kapitálovou podporou R2G. Do funkce CEO skupiny Packeta by měl nastoupit, po splnění všech odkládacích podmínek smluvní dokumentace, zkušený manažer Erich Čomor. Packeta je dlouhodobě zisková a v roce 2023 dosáhla obratu 7,25 miliardy korun. Oproti roku 2022 se ji podařilo zdvojnásobit EBITDA.

Jsem hrdá na celý Packeta tým, se kterým se nám podařilo za pouhých 13 let vybudovat jednoho z nejsilnějších hráčů v oblasti e-commerce logistiky v našem regionu. Předáváme finančně zdravou firmu, která je ve svém oboru jedničkou v Česku a na Slovensku a která doručuje zásilky do 33 zemí a je pro desítky milionů zákazníků love brandem. Chtěla bych všem svým kolegům a kolegyním poděkovat za jejich energii, nadšení a pracovní nasazení především v posledních pár velmi náročných letech, ze kterých jsme firmu i přes covidové a ekonomické krize úspěšně vyvedli. Děkuji celému současnému vedení firmy a svým společníkům za jejich pracovní nasazení a podporu v průběhu téměř rok trvajícího procesu exitu,” vysvětluje Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny.

Z pozice CEO holdingu Packeta se mi po 13 letech neodchází snadno, firmu mám velmi ráda, stejně jako všechny zaměstnance. Jsem velmi ráda, že pomyslné ředitelské otěže předám do rukou zkušeného manažera Ericha Čomora, kterému přeji na nové pozici mnoho úspěchů, poté, co dojde k dokončení transakce. Až společně s manželem exitujeme 100 % všech našich podílů, se budu nadále věnovat dalšímu podnikání a především investicím. Dokážu tak své letité podnikatelské a manažerské zkušenosti zúročit ve více projektech a pomoci tak k růstu a úspěchu dalším firmám,“ dodává Kijonková.

Simona Kijonková vytvořila jednu z nejúspěšnějších a nejinspirativnějších firem ve střední Evropě. Díky ní a její Packetě si dnes miliony klientů mohou pohodlně vyzvednout svoje zásilky na tisících výdejních místech a v Z-BOXech v Česku, na Slovensku a dalších zemích. Je pro mne velkou poctou převzít po dokončení transakce její roli, akcelerovat růst distribuční i partnerské sítě a posílit pozici Packety jako první volby zákazníku a jednoznačné jedničky v doručovaní zásilek,“ komentuje Erich Čomor, designovaný CEO skupiny Packeta.

Proces hledání investorů byl zahájen minulý rok na jaře a vedli jej finanční poradci CORPIN (zastupující JSK Investments) a IMAP REDBAENK (zastupující ostatní společníky). Právními poradci byli Havel Partners (zastupující JSK Investments), HLADKY.LEGAL a AXIALIS LEGAL (zastupující ostatní společníky). Služby Vendor Due Diligence poskytovaly společnosti CMS Cameron McKenna Nabaro Olswang, Ernst&Young a Boston Consulting Group. Výsledkem hledání vhodného investora pro skupinu Packeta, které probíhalo po většinu roku 2023, bylo značné množství investičních nabídek od různých finančních a strategických investorů, převážně významných mezinárodních skupin.

Zásilkovna, dceřiná společnost skupiny Packeta, byla založena v roce 2010 Simonou Kijonkovou. Od té doby se společnost rozrostla do sedmi států v Evropě a zaměstnává přes 2 000 lidí. Skupina Packeta disponuje sítí více než 15 000 vlastních výdejních míst, z toho 6 000 jsou Z-BOXy, automatická výdejní místa.

Kam dál?


Sdílet:

Rubriky