Blog

Simona Kijonková: Ta holka, která rozumí počítačům

3. 3. 2021 8:45

Jaké je to zamilovat se do počítačů? Jak se z jedniček a nul stane něco krásného? A jak jedné vysokoškolačce znalosti IT a programování v životě otvíraly dveře?

S počítačem se poprvé setkala na střední škole a okamžitě se do něj zamilovala. Vzhledem k tomu, že pocházela ze sociálně slabé rodiny, musela si ale na vlastní počítač ještě několik let počkat – a musela si na něj také sama vydělat.  A když pak zatoužila po notebooku, vyrazila si na něj sehnat peníze do Spojených států, kde nejdřív padla na dno, aby následně prožila svůj americký sen. Na vysoké pak začala psát webové stránky, čemuž na nějakou dobu úplně propadla.

Tak na své počítačové začátky v novém dílu podcastového seriálu Příběhy z historie českého internetu vzpomíná dnešní úspěšná podnikatelka a naše zakladatelka Simona Kijonková.

„Když jsem začínala s PHP, bylo to pro mě jako pro samouka naprosto úžasné. Psala jsem a často jsem se zapomínala, takže jsem psala celou noc. Nejhorší bylo, když jsem pak třeba ve tři ráno stiskla F5 a ono mi to celé zmizelo a já musela začít psát znovu. Jak je někdo závislý na hrách, tak já byla opravdu závislá na programování, byla jsem úplný magor. Trávila jsem na počítači dlouhé hodiny. Zdálky jsem možná vypadala, že hraju hry, ale ve skutečnosti jsem psala weby a později e-shopy.“
Simona Kijonková
Simona Kijonková
CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny​

Sdílet:

Rubriky