Blog

Aktuální informace o dopravcích

15. 9. 2022 11:20

I když děláme maximum pro zajištění nejlepší kvality přepravy vašeho zboží, někdy nastanou situace, které nelze předvídat. Právě v těchto chvílích je tu pro vás tento článek, kde najdete aktuální informace a podrobnosti. Ať už půjde o extrémní počasí, zpoždění zásilek či sezónní příplatky, níže naleznete všechny dostupné informace týkající se aktuálních opatření našich partnerských dopravců v zahraničí, které pravidelně aktualizujeme.

Poslední úprava 15. 9. 2022, 13:20
Země Dopravce Aktuální informace
Polsko Polská pošta

Ukončení možnosti platby dobírkou na pobočkách Polské pošty

Platba dobírky je možná pouze u velmi malého počtu výdejních míst, a proto abychom předešli komplikacím při podávání zásilek, ukončujeme možnost platby na dobírku na odběrných místech Polské pošty.

Na pobočkách našeho partnera Poczta Polska tak již není možné platit dobírkou za doručení zásilky.

Prosíme o případné informování vašich zákazníků v Polsku či úpravu informací ve vašem e-shopu.

Z ceníků doručování do Polska byla služba dobírky s platností k dnešnímu dni vyjmuta. K žádným jiným změnám u tohoto partnera nedochází a doručování na pobočky Polské pošty zůstavá plně aktivní. .

Ukrajina   Od 29. 7. 2022 s námi můžete znovu posílat zásilky na území Ukrajiny. Vzhledem k válečnému stavu v tomto státě má však doručování jistá omezení a dochází k několika změnám. Zároveň upozorňujeme na změny v ceníku celních příplatků. Přehled nejdůležitějších informací najdete v tomto článku.
Rusko   Upozorňujeme, že doručování zásilek do Ruska je až do odvolání pozastaveno.
Francie Colissimo U doručení zásilek na adresu přes francouzského dopravce Colissimo můžete nyní využívat službu doručení oproti podpisu i v naší klientské sekci. Více informací naleznete v tomto článku.
Španělsko Correos Španělský dopravce Correos (ID 4638) zavedl bezkontaktní doručování. Co to znamená? Nově kurýři od příjemců nevyžadují podepsání dokladu o převzetí zásilky.


Řecko, Slovinsko, Bulharsko, Izrael, Turecko, USA GR ACS, SI Post, BG Econt, IL Fedex, TR Fedex, US Fedex V souvislosti s nezbytnými technickými změnami došlo u některých zahraničních dopravců ke změně jejich ID.  Co to pro vás znamená? Při podávání zásilek přes API a klientskou sekci je třeba zadat nové ID. Veškeré info a  seznam všech dotčených dopravců s jejich novými ID rozdělený podle druhu služby najdete v tomto článku.

Sdílet:

Rubriky