PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O PHISHING PRAKTIKÁCH

Neskoč na špek!
Podvodné webové stránky

PŘÍBĚH Z PRAXE

Zamilovala jsem se do jedněch značkových bot, který všude stály necelý 2 tisíce Kč. A pak jsem je na jednom e-shopu našla za 599 Kč! No totální radost! Teda do té doby, než boty ani po měsíci nikde... Chtěla jsem jim napsat, ale na webu nebyly kontaktní údaje. No, mělo mi být divný už to, že všechny texty na webu byly takový zvláštní a bez háčků a čárek.

Alena N.
32 let

Podvodné webové stránky

Naše oficiální webová stránka je www.zasilkovna.cz. Před provedením platby si vždy ověřte, že je název domény správný, bez zvláštních přidaných znaků či písmen, ať jsou vaše finance v bezpečí. Ukázky falešných domén můžete vidět vpravo.

Upozornění Správnost domény

Příklady podvodných domén

  • https://zasilkovna-cz

  • https://zasilkowna.com

  • https://zasilkovna.su

  • http://zasilkovnapobocky.cz

  • https://zasilkovna-cz.seznam-spay.com/cash86221xxx

  • https://3deal.site/zasilkovna/info

Jakákoliv internetová doména odlišná od oficiální domény společnosti Zásilkovna s.r.o. – https://zasilkovna.cz, je podvodná.

Ukázky podvodných stránek

Podívejte se na ukázky podvodných webovek. Jak mohou vypadat pasti podvodníků?

Podívejte se na ukázky podvodných webovek. Jak mohou vypadat pasti podvodníků?

Podívejte se na ukázky podvodných webovek. Jak mohou vypadat pasti podvodníků?

Podívejte se na ukázky podvodných webovek. Jak mohou vypadat pasti podvodníků?

4 věcí, na které
si dát v online
vodách pozor

Oficiální doména www.zasilkovna.cz

Ať už budete řešit cokoliv, co se týče Zásilkovny, vždy si oveřte, zda jste na správné doméně. Jakýkoliv jiný znak či písmo v URL adrese znamená, že je něco špatně. Zásilkovna je jen jedna!

Podvodné platební brány

Dvakrát prověřuj, jednou plat’! Nikdy neotevírejte podivné odkazy z e-mailů a smsek, které vám přijdou z neznámých adres a čísel. Může se stát, že budou napadeny vaše platební údaje.

Prověřte recenze e-shopu

Držte se našeho desatera pro prověření e-shopu. Zbystřete třeba u e-shopů, které v textech nepožívají diakritiku. A pozor na podezřele výhodné nabídky — podivně nízká cena může být podlá past!

Nakupování na online bazarech

Při nákupech i prodeji buďte ostražití, podvodníci jsou tu velmi aktivní. Vždycky omrkněte hodnocení prodávajícího. Dávejte pozor na falešné odkazy a plaťte ideálně hotově při převzetí zboží.

Sdílej a šiř

Pošli babče, dědovi, strejdovi či sdílej na sockách tento “rybníček“

Třeba mailem, whatsappem nebo na instáči. Sharuj důležité info na sítích, udělej si printscreeny a pošli to dál. Pomoz nám edukovat lidi, šířit osvětu a #neskocnaspek!

Nejčastější pasti podvodníku

Jak vypadají podvodné e-maily či sms. Připravili jsme si pro vás podrobnější stránky, kde naleznete i aktuální podvodné odkazy, či telefonní čísla.

Stali jste se cílem internetových rybářů?

Setkali jste se s podvodným jednáním, kdy někdo využívá neprávem logo či jméno Zásilkovny? Dejte nám o tom vědět! Společně tyto případy dokážeme eliminovat. Jsme v tom společně.