Blog

Robotické výdejní místo Z-BOT

15. 5. 2019 7:41

Jako první firma ve střední a východní Evropě, nabízíme zákazníkům automatické výdejní místo Z-BOT

Z-BOT zavádíme jako jednu z dalších možností, kde si zákazník může svoji zásilku vyzvednout. Umístění takového zařízení je vhodné především ve velkých obchodních centrech, kde je vysoká koncentrace lidí.  Naše výdejní místa jsou tam zákazníky velmi často využívána a Z-BOT jim nabízí další možnost, jak si velmi rychle a pohodlně zásilku vyzvednout a ušetřit čas. Samozřejmě jako technologickou firmu nás také zajímá praktická využitelnost robotů v logistice. Chceme být zase o krok před konkurencí a zákazníkům nabídnout něco výjimečného.

Zákazník na klávesnici Z-BOTu zadá unikátní heslo přiřazené zásilce, kterou si předtím online objednal a zaplatil a během několika vteřin drží svůj balíček v ruce. Hlavním smyslem spuštění nové služby je nabídnout zákazníkům v místech s velkou koncentrací lidí nový typ výdejního místa, kde si svoji zásilku mohou pohodlně vyzvednout během několika vteřin a ušetřit čas. První Z-BOT Zásilkovny je umístěn v OC Chodov v Praze. Pokud si novou službu zákazníci oblíbí, plánuje Zásilkovna umístit zařízení v dalších obchodních centrech jak v Praze, tak i v dalších městech České republiky. Maximální kapacita zařízení Z-BOT je až 315 zásilek denně. Manipulace se zásilkami je v řádu vteřin, a to jak při procesu umísťování jednotlivých zásilek do Z-BOTu zaměstnancem Zásilkovny, tak i během výdeje zákazníkovi.

Z-BOT nepotřebuje znát žádné informace o velikosti ani o váze zásilek, zásilka musí pouze splnit maximální rozměr zásobníku a musí se vejít do vkladového okénka. Zařízení při vstupu zásilku změří a zařadí ji do místa, které odpovídá jejímu rozměru, tak aby v úložném prostoru vznikalo co nejvíce místa pro další zásilky. Z-BOT potom ve zvolených intervalech zásilky automaticky zkonsoliduje, což funguje podobně jako defragmentace disku v počítači. Uvnitř má robotický pojezd, který automaticky ukládá zásilky do volných pozic a automaticky přistavuje zásobník pro zásilky. Rozměry instalovaného Z-BOTa v OC Chodov je 3,1 m na výšku a 3,7 m na šířku, hluboký je 2,1 m.

0
Kapacita zásilek denně

Sdílet:

Rubriky